docbandit

capturing and encoding

16 detsember, 2012

Julian Assange, seks ja valed (USA 2012)


Kui Julian Assange 2010. aastal Rootsi saabus, võeti teda vastu kui sangarit, ent juba mõne nädala pärast anti välja tema vahistamiskäsk, süüdistatuna vägistamises ja seksuaalses ahistamises.

Nüüd redutab ta Londoni Ecuadori saatkonnas, olles kindel, et Rootsis fabritseeritud süüdistused on ainult ettekääne ta Ameerikale väljaandmiseks kõikvõimalike sigaduste paljastamise eest, mis seal on kvalifitseeritud vandenõuks ning spionaažiks.

Film võtab vaatluse alla saatuslikud nädalad Rootsis ja Assange’i suhted kahe naisega, kes teda ahistamises süüdistavad.

Hiina raskekaal (Hiina-Kanada 2012)


Hiina päritolu Kanada režissööri Yung Changi dokumentaalfilmi fookuses on poksitreener Qi Moxiang, kes värbab Kesk-Hiina maapiirkondadest noori, et vormida neist poksimeistreid. Poisse ja tüdrukuid ootab ees raske töö ning karm distsipliin. Neid kannustavad olümpiaunistused ja soov saada uuteks Hiina amatöörspordi kangelasteks, kuid samas ahvatleb ka profipoksija karjäär. Koolilõpetajatel tuleb otsustada, kas teenida kollektiivseid huve ja jätkata amatöörina või eelistada isiklikku kasu professionaalina.

Saarte värvid (Eesti 2012)


Režissööri Madli Lääne dokumentaalne muusikafilm sündis tänu emotsionaalsele kontserdile. "Selline energia, mis sealt lavalt tulvas, selline mängimise lust, see oli nii pöörane, et kui ma seal kontserdil olin ja nutu- ja naerupisarate rõõmu vahel ma mõtlesin, et kui teeks samasuguse filmi samasuguse emotsiooniga, kus vaataja või kuulaja viiakse kaugele reisile, kas siis unistuste maailma või mälestuste maailma või mõnusate mõtete maailma," rääkis ta.

Sildid:

Ukraina: demokraatiast kaosesse (Prantsuse 2012)


Dramaatiline film suurriigist ida ja lääne piiril, mille ajalugu on otsekui eksituste komöödia. Ikka ja jälle korduvad traagilised ja koomilised pöörded, mis tõkestavad teed demokraatiale ning kõigi võimaluste avamisele. Pärast lootusrikast Oranži revolutsiooni sai võimule Moskva soosik Janukovitš ja oranži ajastu printsess Tõmošenko heideti vanglasse.

Miks see nii läks ja miks on Ukrainas apelsinid nii kibedad? Vahest leiab vastuse riigi minevikust ja see võib heita omakorda valgust kogu Euroopa poliitilisele tulevikule.

Nollywoodi emand (Saksa 2008)


Küllap tuleb üllatusena, et 1500 filmiga aastas on Nollywood naftatööstuse järel Nigeeria suurim tööandja ja filmitööstusena Hollywoodi ning Bollywoodi järel maailmas kolmandal kohal. Need madala eelarvega filmid on suunatud Aafrika turule, kõnelevad kohalikust elust ja ajaloost ning on seal hoopis enam oodatud ja armastatud kui Ameerika või India seebiooperid. Nüüd avaneb meilgi võimalus heita pilk filmiimpeeriumisse, mida valitseb võimukas Peace Anyiam Fibresima - Nollywoodi emand.