docbandit

capturing and encoding

26 juuni, 2012

Kimjongilia - Kim Jong-ili lill (USA 2009)


Põhja-Korea diktaatori Kim Jong-ili 46. sünnipäevaks aretasid usinad botaanikud uue punase hübriidbegoonia, mis sümboliseerib tarkust, armastust, õiglust ja rahu, ning andsid sellele nimeks Kimjongilia.

Küllap sooviksid kõik elada sellise lille tähe all, kui ainult väljaspool botaanikaaeda poleks Põhja-Korea argipäev sootuks erinev. Paraku avavad põgenike intervjuud ja arhiivikaadrid suletud riigi massiillusiooni taustal Kim II-sungi ja ta poja Kim Jong-ili “muinasmaast” hoopis teistsuguse pildi.

24 juuni, 2012

Vesternite Metsik Lääs (Austria 2005)


Colorado mägedest saab alguse legendaarne jõgi, mis kannab Mehhikos nime Rio Bravo ja Ameerikas Rio Grande. Selle kallastel laiub Metsiku Lääne hingemattev maastik, mille kõrbed ja kanjonid, Santa Fé ning El Paso linnad on muudetud surematuks lugematutes vesternites, äratavad unistusi, seiklushimu ja rännukihku.

Peale vagabundide ja lindpriide ongi vesternite üheks peategelaseks maaliline loodus, helde ning abivalmis, aga ka ülimalt ohtlik, täis skorpione, lõgismadusid ja saaki ootavaid raisakotkaid. Mis siis, et kõik pole päris nii, nagu näib. Tähtis on ohtudest võitu saada ja ratsutada vabana loojangule vastu.

23 juuni, 2012

Vabal ajal vinged mehed (Norra/Soome 2009)


Film maailma põhjapoolseimast ja halvimast ragbimeeskonnast on ühtlasi sissevaade põhjamaise mehe hinge.

17 juuni, 2012

Permikomi sügis (Eesti 2009)


Dokumentaalfilm räägib etnilisest identiteedist, assimileerumisest ja rahvuspoliitikast tänapäeva Venemaal ühe soome-ugri rahva näitel. Intervjuude ja argielustseenide kaudu dokumenteerib film praegust majanduslikku ning kultuurilist olukorda permikomide asualal, mis kuulub Venemaa Euroopa-osa vaeseimate piirkondade hulka. Uuritakse, mida tähendab olla permikom tänapäeva Venemaal.

Mälestuste jõel (Eesti 2011)


1941. aasta 14. juuni öösel prõmmiti paljude kodude ustele üle Eestimaa. Algas pikk Siberitee enam kui 10 000 inimesele... Sellest ajast on sõnal „Siber” eestlaste jaoks üheselt halb tähendus.

Septembris 2010. aastal rändas 10-liikmeline võttegrupp sama teed - sihtkohaks tänaseks kadunud või kadumas külad Vasjuganjes, maailma suurima soo keskel. Läksime otsima nende Virumaa laste jälgi, kes 1941. aastal sinna viidi. Meiega oli ka üks sarja prototüüpidest Uno Mell ja nii sai reisist ka teekond ühele hauale 4036-st - Uno Melli ema hauale.

14 juuni, 2012

Tänavakunst - üürike mäss (Saksa 2009)


Tänapäeva ühiskonnas, kus annab tooni sensatsioonihimuline mõttelage meedia ja virtuaalkultuur, peab tõeline füüsiline maailm end kusagil meie elus taaskehtestama. Ainus paik, kus inimesed üksteisega vahetult kontakti saavad, asub väljaspool meie kodude, ekraanide ning tarbekaupade mulli. See on tänav, kus kulgeb ehtne elu ja midagi pole liialdatud ega tõlgendatud. Sellepärast ongi tänavakunsti eesmärk linnaruum tagasi võita, möödujate vahel sildu luua.

09 juuni, 2012

Astana (Kasahstani 2010)


Mõtlemapanev ja kaunilt filmitud pilguheit tänapäeva Kasahstanile, mille kandvaks ideeks on patriotism ning kogu rahvast koondavaks ürituseks uue pealinna rajamine. „Maailma noorim pealinn“ Astana valmistub oma 10. aastapäevaks. Ehitajad kiirustavad grandioossete hoonete ehitust lõpule viima, kuldsetes kostüümides sõdurid teevad akrobaatikat, taevasse ulatuva posti otsa tõstetakse hiiglaslik kuldkotkas, rahvas valib innukalt linna tunnuslaulu ja president tõdeb elutargalt: „Linnad ei kasva üleöö.“

Uskumatu, et keegi võib seal elada (Norra 2009)


Kunagi elas Moskenesi saarel Kjerkfjordis 300 inimest, nüüd vaid Oddvar Berntsen üksinda. Kjerkfjordiga paralleelselt jookseb Bunesfjord, kus olukord on samasugune. Suure liivaranna serval seisab üksik maja, mis kuulub Ingrid Blomquistile. Ingrid elab Göteborgis, kuid suvitab igal aastal Moskenesil hoolimata sellest, et seal pole vett ega elektrit.

07 juuni, 2012

Armastus loomariigis - Üks päev Austraalias (Prantsuse 2010)


Austraalia maastikud kuuluvad maailma vanimate hulka tänu maakera geoloogilisele ajaloole ja mandrite triivile. Kuna Austraalia oli 40 miljonit aastat muust maailmast isoleeritud, on seal arenenud ainulaadne taimestik ja loomastik: paljusid liike ei leia kusagil mujal maakeral. Sedavõrd rikkalik loodus väärib külastamist.

Sildid:

Hüperaktiivsus: kasvatamatus või psüühikahäire (Itaalia 2011)


Peaaegu 60 aastat tagasi diagnoositi esimesed ATH – aktiivsus- ja tähelepanuhäire – haigusjuhtumid ning haigestunute arv kasvas kiiresti. Mõne aasta pärast registreeriti ainuüksi Ameerikas 8-15 miljonit selle all kannatavat last. Mis haigusega ikkagi tegemist  on?

Aastaid on teadusringkondades vaieldud selle üle, kas ATH on haigus või kasvatamatus. On see geneetiline häire? Kuidas mõjutab last keskkond? Kuidas ravida – kas psühhotroopsete ravimite või käitumisteraapiaga? Või on ATH –d lihsalt  üle hinnatud.

06 juuni, 2012

U2 - Taevast maa peale (Inglise 2011)


2011. aastal valminud dokumentaalfilm tähistab 20 aasta möödumist U2 albumi "Achtung Baby" ilmumisest, meenutades nii ansambli loomingulist tööd kui ka omavahelisi suhteid salvestusperioodil.

03 juuni, 2012

Kas magnetpoolus nihkub? (Kanada/Prantsuse 2010)


Paleomagnetism on meile õpetanud, et magnetpoolus vahetab regulaarselt kohta, nihkudes põhjast lõunasse ja vastupidi iga 250 000 aasta tagant. Ent nüüd on viimasest nihkest möödunud juba 780 000 aastat. Kui see juhtub, oleksid sel kogu maisele elule katastroofilised tagajärjed.

Miks Maa magnetpoolus nihkub ja kas on oodata kõige hullemat? Geoloogid Larry Newitt ja Jean-Jacques Orgeval asuvad sellele küsimusele vastust otsima Prantsusmaal, Kanadas ning Taanis, kohtudes paljude erinevate teadusharude teadlastega.

Charles - tegus prints (Inglise 2008)


14. novembril 2008. aastal sai prints Charles 60-aastaseks. BBC dokumentaalfilmis jälgitakse printsi tegevust ühe aasta jooksul ja maalitakse portree mehest, kellest saab ühel päeval kuningas.

Prints Charles tegeleb enda jaoks tähtsate asjadega: aitab probleemseid noori, propageerib mahepõllumajandust ja kaitseb arhitektuuriväärtuslikke hooneid. Poliitiliselt aktiivne, sõnavalmis ja huumorimeelne prints ilmutab uusi ning vahest üllatavaidki loomuomadusi.

Valss Baširiga (Iisraeli 2008)


Režissöör Ari Folmani Iisraeli ja Liibanoni konfliktist rääkiv animeeritud film võeti üles näitlejatega ning hiljem viidi kõik üle joonisfilmitehnikasse.

Igavesti sinu (Soome 2011)


Mia Halme dokumentaalfilmis räägitakse hooldamisele võetud laste, nende bioloogiliste vanemate ja kasuvanemate kaudu armastusest ning kiindumusest. Filmi autoril on õnnestunud saada nii lapsed kui ka täiskasvanud avameelselt rääkima oma tunnetest ja raskustest.

Teismeline Inka on elanud kaheksa aastat hooldusperes. Tema ema on surnud, isa aga istub vangis. Miko ja Mette elavad hooldusperes juba viis aastat. Nüüd seisab neil ees tagasikolimine oma bioloogilise ema juurde.